KURSAVSLUTNINGAR

| 29 oktober, 2015 | 0 Kommentarer

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANu börjar höstterminen lida mot sitt slut och kurserna avslutas efterhand. Under vintermånaderna startas det inte upp några nya kurser utan detta sker när vårterminen drar igång med preliminär start vecka 9 2016. Vill du vara med och träna i Hundskolans regi under våren så skicka mig gärna en intresseanmälan om detta i god tid före kursstarterna. Samtliga kurser har begränsat antal platser och många kurser blir fulltecknade långt före kursstart. ”Fortsättarna” bör anmäla senast 15 dec för garanterat erhålla ”sin kursplats” till vt.  Preliminärt kursutbud till våren är agility-lydnad-valp/grundkurs-aktivering-tävlingslydnad på olika nivåer. Privatlektionsverksamheten rullar på även över vintern och bokas efter ök.


Kategori: Information