Tävlingsresultat

Tävlingsresultat 2017 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Bitte o Spexa (aussi) uppfl till Lgr kl Spår

Iréne o Lisa (collie) 1:a pris i Startklass

Kristina o Raggen (aussie) uppfl till Hgr kl Spår

Tävlingsresultat 2016 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Ingrid o Ida (labrador) 1:a pris i Lydnadsklass 1

Marie o Voffsan (västgöraspets) 1:a pris i Lydnadsklass 1

Kristina o Raggen (aussie) 2 1:a pris Lydnadsklass 2

Madelaine o Daisy (dobbermann) uppfl Akl sök

Bitte o Spexa (aussi) 1:a pris Lydnadsklass 2

Eva o Bellman (dv schnauzer) RLD F uppfl rallylydnad fortsättningsklass

Madelaine o Daisy (dobbermann) 1:a pris Lydnadsklass 1

Bitte o Spexa (aussi) 1:a pris Lydnadsklass 1

Madelaine o Daisy (dobbermann) godk Akl sök

Eva o Astrid (dv schnauzer) LP II tre 1:a pris i Lydnadsklass 2

Tävlingsresultat 2015 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Kristina o Raggen (aussie) godk Lgr kl Spår

Anita o Cliff (labrador) uppfl Akl sök

Iréne o Sally  (collie) uppfl Akl spår

Lisa o Nick (bordercollie) 1 godk kvalresultat rally nybörjarklass

Judith o Ice (långh collie) 3 godk kvalresultat rally nybörjarklass

Kristina o Raggen (aussie) 1:a pris Lydnadsklass 2

Tävlingsresultat 2014 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Lisa o Nick (bordercollie) 1:a pris Lydnadsklass 3

Iréne o Sally  (collie) 1:a pris Lydnadsklass 2

Kristina o Raggen (aussie) uppfl Akl Spår

Kristina o Raggen (aussie) 1:a pris Lydnadsklass 1

Katarina o Bella (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 2

Elin o Clara  (bordercollie) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Helene o Walle (flat coated retriver)  1:a pris Lydnadsklass 3

Katarina o Bella (rottweiler) uppfl Akl spår

Tävlingsresultat 2013 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Marie o Yoe (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 1

Jessica o Kajsa  (vorsthe) uppfl Hgr kl spår

Corinna o Cilla (aussie) RLD N uppfl rallylydnad nybörjarklass

Marie o Yoe (rottweiler) uppfl Akl spår

Lisa o Nick (bordercollie) 1:a pris Lydnadsklass 2

Katarina o Bella (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 1

Eva o Astrid (dv schnauzer) 2 godk kvalresultat rally fortsättningsklass

Eva o Bellman (dv schnauzer) 2 godk kvalresultat rally fortsättningsklass

Eva o Bellman (dv schnauzer) RLD N uppfl rallylydnad nybörjarklass

Lena o Timmy (långh collie) godk Akl spår

Lisa o Nick (bordercollie) 1:a pris Lydnadsklass 1

Yvonne o Lennon (tysk schäfer) uppfl Akl spår

Bitte o Aska (aussi) 1:a pris Lydnadsklass 1

Tävlingsresultat 2012 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Robert o Minni (working kelpie) 1:a pris Lydnadsklass 2

Lena o Svea (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 2

Madeleine o Xie  (tervurens) uppfl Akl spår

Ingrid o Nicki (labrador) LP II tre 1:a pris i Lydnadsklass 2

Nina o Holley (sheltie) 1:a pris Lydnadsklass 1

Marianne o Ruth (mellan pudel) 1:a pris Lydnadsklass 1

Ingrid o Doris (labrador) uppfl Akl spår

Ingrid o Nicki (labrador) (2:a) 1:a pris i Lydnadsklass 2

Robert o Minni (working kelpie)  1:a pris Lydnadsklass 1

Katarina o Bella (rottweiler) godk Akl spår

Eva o Bellman (dv schnauzer) 1 godk kvalresultat rally nybörjarklass

Eva o Astrid (dv schnauzer) RLD N uppfl rallylydnad nybörjarklass

Anette o Disa (sp vattenhund) 1 godk kvalresultat rally fortsättningsklass

Helen o Beck (flat coated retriver)  (2:a) 1:a pris Lydnadsklass 2

Gudrun o Molle  (golden retriver)  1:a pris Lydnadsklass 2

Eva o Astrid (dv schnauzer) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass

Carolin o Vips (welsh corgi) RLD F uppfl avanc klass rallylydnad

Bitte o Twitter (bearded collie) 1:a pris Lydnadsklass 1

Anette o Disa (sp vattenhund)RLD N uppfl forts klass rallylydnad

Carolin o Vips (welsh corgi) 1 godk kvalresultat rally forts klass

Anette o Disa (sp vattenhund) 2 godk kvalresultat rally nybörjarklass

Ingrid o Doris (labrador) godk Akl spår

Eva o Ozzy (borderterrier) 1:a pris Lydnadsklass 1

Pernilla o Molly (boxer) uppfl till hgr klass spår

Tävlingsresultat 2011 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/rallylydnad)

Kirsten o Signe (långh collie) godk lkl spår

Kirsten o Signe (långh collie) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass

Margareta o Bell (flat coated retriver)  Svensk Lydnadschampion

Bitte o Cirkus (briar)  1:a pris Elitklass Lydnad

Susanne o Kajza (dvärgschnauzer) LP III tre 1:a pris i Lydnadsklass 3

Ulla o Myrra (malinois) 1:a pris Lydnadsklass 2 (nr2)

Margareta o Bell (flat coated retriver)  1:a pris Elitklass Lydnad (nr2)

Louise o Isa (Perro de Agua Espanol) 1:a pris i Lydnadsklass 1 (nr2)

Maja o Nemia (australian shepherd) uppfl forts klass rallylydnad

Anette o Disa (sp vattenhund) 1 godk kvalresultat  rally nybörjarklass

Ingrid o Nicki (labrador) 1:a pris i Lydnadsklass 2

Carolin o Vips  (welsh corgi) RLD N (uppfl forts klass rallylydnad)

Kirsten o Ruth (långh collie) 1 godk kvalresultat  rally nybörjarklass

Kirsten o Signe (långh collie) uppfl Akl spår

Maja o Nemia (australian shepherd) 1:a pris i Lydnadsklass 1

Tävlingsresultat 2010 (1 pris lydn + godk resultat bruksprov/viltspår)

Lena o Sam (kungspudel) LP III tre 1:a pris i Lydnadsklass 3

Margareta o Bell (flat coated retriver)  1:a pris Elitklass Lydnad

Kirsten o Signe (långh collie) 1:a pris Lydnadsklass 1

Ulla o Myrra (malinois) 1:a pris Lydnadsklass 2

Irené o Sheila (lagotto) 1:a pris Lydnadsklass 1

Cathis o Buffie (strävhårs tax) godkänd anlagsklass viltspår

Tävlingsresultat 2009 (1:a pris + godk resultat bruksprov)

Lena o Svea (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 1

Susanne o Kajza (dvärgschnauzer) LP II tre 1:a pris i Lydnadsklass 2

Ingrid o Nicki (labrador) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Ulla o Myrra (malinois) godk Akl spår

Lena o Selma (rottweiler) 1:a pris Lydnadsklass 3

Tävlingsresultat 2008 (1:a pris + godk resultat bruksprov)

Susanne o Kajza (dvärgschnauzer) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Ulla o Myrra (malinois) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Eva o Aila (lapsk vallhund) Cert Elitklass spår

Caroline o Smilla (långh collie) 1:a pris Lydnadsklass 2

Caroline o Smilla (långh collie) Uppfl till Lgr klass spår

Eva o Aila (lapsk vallhund) Godkänd Elitklass spår

Ingrid o Nicki (labrador) 1:a pris Lydnadsklass 1

Tävlingsresultat 2007 (1:a pris + godk resultat bruksprov)

Caroline o Smilla (långh collie) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Eva o Aila (lapsk vallhund) Uppfl till Elitklass spår LP II tre 1:a pris i Lydnadsklass 2

Agneta o Allie (västgötaspets) 1:a pris Elitklass Lydnad

Pia o Tindra (dvärgschnauzer) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Agneta o Dixie (cairnterrier) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Caisa o Zelda (blandras) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

Tävlingsresultat 2006 (1:a pris + godk resultat bruksprov)

Eva o X-on (Tollare) LP I tre 1:a pris i Lydnadsklass 1

LP II tre 1:a pris i Lydnadsklass 2 Uppflyttad Akl spår

Eva o Aila (lapsk vallhund) 1:a pris Lydnadsklass 1 1:a pris Lydnadsklass 2

Uppflyttad Akl spår Uppflyttad Lägre klass spår

Agneta o Dixie (cairnterrier) 1:a pris Lydnadsklass1

Agneta o Allie (västgötaspets) 1:a pris Elitklass Lydnad

Caisa o Zelda (blandras) 1:a pris Lydnadsklass 1

 

Madelaine o Daisy (dobbermann) godk Akl sök
Iréne o Sally (collie) uppfl Akl spår