NYTT 1:a pris I ELITKLASS LYDNAD

| 15 oktober, 2011 | 0 Kommentarer

Hade idag glädjen att vara på plats och se Margareta med Bell jobba till sig ett välförtjänt 1:a pris i Elitklass Lydnad. Det var deras 2:a så nu återstår en “lyckosam” tävling till så kan Bell titulera sig som Lydnadschampion. STORT GRATTIS till Margareta. Även Bitte vara i hetluften med sina båda hundar. Cirkus missade – tyvärr – sitt paradnummer och var därmed ute ur leken för 1:a pris poängjakt i Elitklass. Desto bättre gick det för Twitter i Lkl 1 som hämtade många höga poäng i sin lydnadsdebut. Dock blev det ingen uppflyttning idag då Twitter blev osäker på platsliggandet och därmed nollade detta moment.  Härligt väder och fina tävlingsprestationer gjorde att det blev en riktigt trivsam dag på Lunds BK.

Kategori: Tävlingsresultat