VILKET FLYT Robban haft!

| 3 december, 2012 | 0 Kommentarer

En fin avslutning på tävlingssäsongen stod Robban och Minni för genom att igår på SBK Veberöds lydnadstävling klara uppflyttning till Lkl 3 i sin debutstart i Lkl 2. De har haft en väldigt fin resultatkurva i höst. Start i Lkl 1 = direkt uppflyttning till Lkl 2.
Start i Lkl 2 direkt uppflyttning till Lkl 3. Vidare har de även debuterat i vallning under hösten och även vid detta prov fick de direkt ett godkänt VP med sig hem.
HÄRLIGT ROBBAN!

Även Lena med sin Svea presterade en fin tävlingsinsats igår och fick med sig ett slutresultat som räckte till uppflyttning till Lkl 3. GRATTIS LENA!

Hundskolans tävlingsekipage har haft ett väldigt fint 2012 med många bra tävlingsresultat. Ser med glädje fram mot 2013 då många förare och hundar skall matchas mot nya klasser. STORT GRATTIS till er alla.


Kategori: Tävlingsresultat