KURSAVSLUTNING

| 15 november, 2014 | 0 Kommentarer

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Idag var det så avslut på höstens sista kurs för året. Nu håller Hundskolan vinteruppehåll och startar upp vårterminen 2015 under veckorna 9 och 10. Agilityträning lite senare. Mer information om planerat kursutbud går att hitta under fliken kursutbud.
Nytt för vt blir en aktiveringskurs där vi kommer att jobba parallellt med såväl traditionell lydnadsträning, rallylydnad och även lägga in lite freestyle övningar. Denna kurs riktar sig till dem som kommit en bit på väg i sin träning. Privatträningen “rullar på” även över vintern. Tider efter ök. Vill Du vara med i någon grupp till våren så skicka mig en intresseanmälan via mail under hösten/vintern. Alla grupper har begränsat antal platser.

Kategori: Kursinfo