KURSUTBUD I HÖST

| 9 juli, 2018 | 0 Kommentarer

Nu är kursplaneringen fastställd. Kursstart vecka 34. På måndagarna kommer Agilityhundarna att träna. Det finns i dagsläget ledigare platser i både nyb- och forts grupp. Tisdagar står Valpkurs och Grundkurs på programmet (just nu fulltecknade men det finns möjlighet att skriva upp sig på ev reservplatser). Vidare kommer Tävlingsgrupp med inriktning klass 1 o klass 2 att träna. (Ev ngn ledig plats). På onsdagarna blir det två Lydnadsgrupper med inriktning allmänlydnad och där vi också kommer att jobba lite med störningsträning i grupp. Finns några lediga platser kvar. Vidare tränar Tävlingshundarna med inriktning startklass o klass 1. (Ev ngn ledig plats). Sista anmälan för att vara garanterad sin kursplats från i våras är 10 juli. Därefter öppnar jag kursen för “övriga”.

YTTERLIGARE EN VALP/UNGHUNDSGRUPP KOMMER ATT STARTAS UPP VECKA 39. Kursdag kommer att vara tisdagar.

Angående LEDIGA PLATSER I RESP KURS SÅ UPPDATERAR JAG DETTA LÖPANDE UNDER FLIKEN “På gång”.


Kategori: Kursinfo